Meie lugu

See algas, kui …

…2019. aasta novembris esitati mulle unes küsimus: “Miks te oma aastate jooksul kogutud teadmisi ei realiseeri?” Kui unenäod tavaliselt ärgates kustuvad, siis see lause oli sõna sõnalt meeles ja jäi kummitama. Mõistsin, et on aeg julgemalt oma kogemusi teistega jagama hakata. Minus tekkis kindel soov luua oma stuudio, kus saab korraga tegeleda kahe kunstivaldkonnaga – tantsimise ja maalimisega. 

Selle idee tekkimise taga…

…on tegelikult veel kaks maailmakodanikku – tütred – toona kuue-aastane Anna-Kalli ja kolme-aastane Õnne-Pai. Nad on minuga üsast peale tantsutundides ja esinemistel kaasas olnud ning ateljees kaasa maalinud. Koos tegutsedes saadud ideed on kaustikusse üles kirjutatud ja leiavad kasutust lastega vastastikku õpetusi jagades.

Unistuse täideviimiseks …

… pöördusin Hooandjasse, sest oma pere panusest üksi ei piisanud.
Tänan kõiki hooandjaid, kelle abiga sai ehitatud tantsuruumile vajalik põrand ja soetatud peeglid.

Ruumide avamisele…

…, maagilisel kuupäeval 10.10.2020, olid oodatud Hooandjad ja sõbrad
ning toimus pidulik kingituste (maalide ja Inglikujuliste küünlaaluste) üleandmine.

Tantsulavastuse „Lilla” residentuur…

… oli esimene loomeprotsess uutes ruumides, mis lõppes avaliku ettenäitamisega 20.12.2020. Koos tantsijate Raho Aadla ja Anna Kõivistikuga sai analüüsitud, liigutud, maalitud ning häält ja heli katsetatud ehk läbi kolme suurema teema jäägitult endasse ja  „lilla”  tähendustesse  süvenetud.
Seoses koroonaga venis lavastuse väljatoomine oodatust pikemaks, kuid 2022 a. kevadel algasid ruumides taas regulaarsed proovid ja juba koos muusiku Liis Ringiga. Esietendus toimus 10.08.2022 Räpinas ja viimane Kalli talus Setomaal.

Nüüd…

…pakungi tunde nii lastele, noortele kui ka täiskasvanutele, sidudes omavahel tantsimise ja maalimise eesmärgiga julgustada vaba eneseväljendust ja loomingut. Kogema saab tulla nii üksi, perega või suurema grupiga. Rohkem infot teenuste all.

Ma soovin, et minu lastele mõeldud tundides meile sündides kaasa antud tingimusteta armastus iseenda ja ka teiste vastu jääks püsima. Täiskasvanuid, eriti neid, kellel on puudu julgusest ennast loovalt kehaga väljendada või oma inspiratsiooni piltidele jäädvustada, juhendades soovin, et nad vabaneksid piirangutest, mille oleme ise loonud või mis on meile ühiskonna poolt peale surutud ning avastaksid endas taas need piirideta loojad nagu me sündides oleme.

Laste loovus…

…on olnud piiritu ja tulles vastu nende soovile ka labakäte ja jalgadega maalida, tekkis vajadus duširuumi järele ning pöördusin 2023 aastal taas Hooandjate poole tänu kellel olemegi taas renoveerimas uusi ruume mitte ainult laste, vaid ka täiskasvanute jaoks, kes soovivad endas taas oma piirideta lapsemeelsust avastada.

“Kallid ja Pai” Tantsukunstistuudio…

…ruumid on lisaks kohalikule kogukonnale avatud ka kaugemalt tulijatele residentuuride, töötubade, koolituste, väiksemate kontsertide, tähtpäevade, laagrite jms. korraldamiseks, et tutvustada Kagu-Eestit ja elavdada siinset kultuurimaastikku. Oled avatud südamega vastu võetud kasutama ruume, mille valmimist on toetanud väga paljud armsad inimesed, kelle nimed on jäädvustatud imelisse laemaalingusse.

Olen südamest tänulik.

Kalli(d ja Pai)