MEIE LUGU

See algas kui …

…2019. aasta novembris esitati mulle unes küsimus: “Miks te oma aastate jooksul kogutud teadmisi ei realiseeri?” Kui unenäod tavaliselt ärgates kustuvad, siis see lause oli sõna sõnalt meeles ja jäi kummitama. Mõistsin, et on aeg julgemalt oma kogemusi teistega jagama hakata. Minus tekkis kindel soov luua oma stuudio, kus saab korraga tegeleda kahe kunstivaldkonnaga – tantsimise ja maalimisega. 

Selle idee tekkimise taga on tegelikult veel kaks maailmakodanikku – tütred – toona kuue-aastane Anna-Kalli ja kolme-aastane Õnne-Pai. Nad on minuga üsast peale tantsutundides ja esinemistel kaasas olnud ning ateljees kaasa maalinud. Koos tegutsedes saadud ideed on kaustikusse üles kirjutatud ja leiavad kasutust lastega vastastikku õpetusi jagades.

Nüüd pakungi tunde nii lastele, noortele kui ka täiskasvanutele, sidudes omavahel tantsimise ja maalimise eesmärgiga julgustada vaba eneseväljendust ja loomingut. Ma soovin, et minu lastele mõeldud tundides meile sündides kaasa antud tingimusteta armastus iseenda ja ka teiste vastu jääks püsima teismelise eani ja sealt edasi. Täiskasvanuid, eriti neid, kellel on puudu julgusest ennast loovalt kehaga väljendada või oma inspiratsiooni piltidele jäädvustada, juhendades soovin, et nad vabaneksid piirangutest, mille oleme ise loonud või mis on meile ühiskonna poolt peale surutud ning avastaksid endas taas need piirideta loojad nagu me sündides oleme.

“Kallid ja Pai” TantsuKunstistuudio on lisaks kohalikule kogukonnale avatud ka kaugemalt tulijatele, residentuuride ja töötubade ning laagrite korraldamiseks, et tutvustada Kagu-Eestit ja elavdada siinset kultuurimaastikku. Oled oodatud kasutama saali, mille valmimist on toetanud väga paljud armsad inimesed, kelle nimed on jäädvustatud imelisse laemaalingusse.
Olen südamest tänulik.

Ruumide renoveerimine

Avamine 10.10.2020

Tantsulavastuse „Lilla” residentuur …
…oli esimene loomeprotsess uutes ruumides, mis lõppes avaliku ettenäitamisega 20.12.2020 . Koos tantsijate Raho Aadla ja Anna Kõivistikuga sai analüüsitud, liigutud, maalitud ning häält ja heli katsetatud ehk läbi kolme suurema teema jäägitult endasse ja „lilla” tähendustesse süvenetud.